Ankara Kahvaltı Yapılacak Yerler

Ankara Kahvaltı Yapılacak Yerler

6 Temmuz 2021 0 Yazar: KahvaltidaNeVar

Ankara’da birçok farklı mekan bulunuyor. Ancak kahvaltı yapılacak yerler herkese hitap etmeyebiliyor. Bu yazımızda ‘Ankara kahvaltı yapılacak yerler’ sorusuna yanıt verdik. Sizler de kahvaltı yapacak mekan arıyorsanız aşağıda yazan mekanları deneyimleyebilirsiniz.

1.     Deniz Kozanlı

Çankaya Balgat’ta bulunan bu mekanda öncelikle güler yüz karşılıyor sizi. Deniz Kozanlı, sizi sanki evinizdeymişsiniz gibi hissettiriyor. Doğal ürünler kullanan bu mekan, aynı zamanda mantı da yapıyor. Dilerseniz bahçede açık havada serpme kahvaltı da tercih edebilirsiniz. Ayrıca mekanda kahvaltı menüsü dışında; Özel sucuklu köfte, yöresel alt üst börekler, muhammara, Bolu kaymağı, köy ekmeği ve bazlama da bulabileceksiniz.

2.     Bahçemiss Eymir 

Şehrin gürültüsünden uzakta yeşillikler içinde, ailenizle beraber gidebileceğiniz çok güzel bir mekandan bahsediyoruz. Bahçemiss Eymir, Eymir gölünün hemen yanında bulunuyor. Serpme kahvaltıyla beraber semaver çayını da denemenizi tavsiye ediyoruz. Taş fırında pişen ekmeğin o mis gibi kokusu sizi de alıp götürecek.

3.     Otto Lounge

Çankaya’daki bu mekan, misafirlerine şık ve nezih bir ortam sunuyor. Mekanda servise, hijyene ve sunuma oldukça dikkat ediliyor. Bu mekanda 0-6 yaş arası çocuklar için kahvaltı ücretsiz olarak sunuluyor. Hem içerde hem de dışarda oturma şansınız bulunuyor. Kaliteye önem veriyorsanız uğramanız gereken mekanlardan biri olabilir.

4.     Kavaklı Restaurant

Ankara Esenboğa hava alanı yakınında yer alan Kavaklı Restaurant’ta, açık havada serpme kahvaltı yapabilirsiniz. Bu mekanda doğayla iç içe bir görüntü var: ördekler, tavuklar, oyun parkı, bahçesi… Personelin güler yüzü ile birlikte temiz havada kahvaltı yapmak isterseniz tercih edebilirsiniz.