Alaçatı’nın En Güzel Kahvaltı Mekanları

Alaçatı’nın En Güzel Kahvaltı Mekanları

9 Nisan 2024 0 Yazar: Kahvaltıda ne var ?

Alaçatı, tarihi taş evleri, dar sokakları ve renkli çiçekleriyle ünlü olan bir Ege kasabasıdır. İşte Alaçatı’da muhteşem kahvaltılar sunan en popüler mekanlar:

 1. Asma Yaprağı Kahvaltı Evi
  Alaçatı’nın merkezinde yer alan bu kahvaltı evi, enfes bir bahçeye sahiptir. Burada yöresel ürünlerle hazırlanmış kahvaltı tabakları, taze sıkılmış meyve suları ve çeşitli ekmeklerle dolu bir kahvaltı menüsü sizi bekliyor.
 2. Hanımeli Cafe
  Şirin bir bahçe içinde yer alan bu kafe, otantik bir atmosfere sahiptir. Burada taze köy peyniri, zeytin, bal, reçel ve sıcacık poğaçalarla dolu bir kahvaltı sofrası sizi bekliyor.
 3. Mürver Cafe
  Alaçatı’nın taş sokaklarında yer alan bu cafe, sıcak ve samimi bir ortama sahiptir. Burada organik ürünlerle hazırlanmış kahvaltı tabakları, taze demlenmiş çay ve kahve çeşitleriyle dolu bir kahvaltı menüsü sunulur.
 4. Açelya Cafe
  Alaçatı’nın ünlü rüzgar sörfü plajı Alaçatı Port’ta bulunan bu cafe, deniz manzaralı bir terasa sahiptir. Burada taze deniz ürünleriyle hazırlanmış kahvaltı tabakları, serpme kahvaltı seçenekleri ve leziz tatlılarla dolu bir kahvaltı menüsü sizi bekliyor.
 5. Limon Pansiyon
  Alaçatı’nın tarihi sokaklarında yer alan bu pansiyon, şirin bir avluya sahiptir. Burada organik ürünlerle hazırlanmış kahvaltı tabakları, taze sıkılmış meyve suları ve çeşitli hamur işleriyle dolu bir kahvaltı sofrası sizi bekliyor.

Alaçatı‘nın bu güzel kahvaltı mekanlarında, doğal ve yöresel lezzetlerle hazırlanmış enfes kahvaltılar eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!