Alanya Kahvaltı Yapılacak Yerler

Alanya Kahvaltı Yapılacak Yerler

5 Kasım 2021 0 Yazar: KahvaltidaNeVar

Denizi, kumu ve güneşiyle Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden biri olan Alanya, yalnızca bunlarla sınırlı bir yer değil. Burada yapacağınız en güzel şeylerden biri kahvaltı yapmak. Alanya’da kahvaltı yapılacak yerler diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. İşte bu sorunun cevabı:

1.     Mezza Natural Gurme

Hem market hem de restoran olarak hizmet veren Mezza Natural Gurme, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Mezza Natural Gurme’nin restoran bölümünde, kahvaltı isteğe göre; minimum iki kişilik hazırlanan serpme kahvaltı, sıcak kahvaltı, bol proteinli kahvaltı ve Mezza kahvaltı tabağı şeklinde servis ediliyor. Kahvaltıya ek olarak Tunceli balı, pastırmalı yumurta gibi ekstraları da sipariş verebilirsiniz.

2.     Van Kahvaltı Bahçesi

Van ismini görünce şaşırmış olabilirsiniz. Ancak Van Kahvaltı Bahçesi, Van’ın yöresel kahvaltısını Alanya’ya taşıyor. Kahvaltıda; hakiki Van balı, yoğurt kaymağı, süt kaymağı, yayık tereyağı, cacık, otlu peynir, örme peynir, beyaz peynir, kavurmalı – sucuklu yumurta, zeytin, murtuğa, kavut ve gencirun gibi yöresel ürünler yer alıyor. Van kahvaltısını merak ediyorsanız bu mekanı tercih edebilirsiniz.

3.     Villa Garden Restoran & Cafe

Harika bir deniz manzarasına sahip olan Villa Garden Restoran & Cafe, kahvaltının yanında öğle ve akşam yemeği de yiyebileceğiniz bir mekan olarak görünüyor. Kahvaltıda tamamen doğal ve organik ürünler kullanılıp; tercihe göre serpme kahvaltı ve tabak kahvaltı şeklinde servis ediliyor. Bu mekan, hem manzarasıyla hem de harika kahvaltısıyla eşsiz bir görsel şölen sunmak için sizleri bekliyor.

4.     Yöresel Alanya Ev Mutfağı Esma Hanım’ın Yeri

Burası özellikle kahvaltısıyla öne çıkıyor. Kahvaltıda Alanya’nın yöresel tatlarına ve tamamen doğal, organik ve taptaze köy ürünlerine yer veriliyor. Restoranda kahvaltının yanı sıra; yöresel ev yemekleri, ızgara çeşitleri ve Avrupa mutfağından esintiler de bulunuyor.