Yuvarlakçay Köyceğiz-Muğla

Yuvarlakçay Köyceğiz-Muğla

23 Temmuz 2021 0 Yazar: Kahvaltıda ne var ?

Yuvarlakçay: Yuvarlakçay, Köyceğiz’in içinden geçen önemli bir akarsudur. Köyceğiz Gölü’nün batısından doğar ve uzun bir güzergah boyunca akarak Ege Denizi’ne dökülür. Yuvarlakçay’ın suyu berrak ve temizdir, bu nedenle doğal güzellikleri ve yaban hayatı ile ünlüdür.

Yuvarlakçay çevresi, doğa yürüyüşü, kano ve kuş gözlemi gibi doğa aktiviteleri için harika bir alandır. Nehirde kano ve sandal turları düzenlenir ve burada su sporları yapabilirsiniz. Ayrıca, Yuvarlakçay çevresindeki ormanlık alanlar ve doğal yaşam, kuş gözlemcileri için cazibe merkezidir. Gözlemlemek için çok çeşitli kuş türlerini burada bulabilirsiniz.

Köyceğiz kasabasından başlayan teknelerle, Yuvarlakçay üzerinde keyifli bir tekne turu yapabilir ve gölün güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Nehir boyunca ilerlerken, muhteşem doğal manzaraların ve sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz.Eğer doğa ve sakinlik içinde keyifli bir tatil arıyorsanız, Köyceğiz ve Yuvarlakçay sizin için harika bir seçenek olabilir. Turkuaz renkli göl, doğal güzellikleri ve rahat atmosferiyle unutulmaz bir tatil deneyimi sunacaktır.

Derecelendir: 5