Bodrum Kahvaltı Yapılacak Yerler

Bodrum Kahvaltı Yapılacak Yerler

6 Temmuz 2021 0 Yazar: KahvaltidaNeVar

Bodrum, birçoğumuzun da bildiği gibi yaz turizmiyle meşhur bir beldemiz. Bodrum’da kahvaltı yapılacak yerler oldukça fazladır. Hem Bodrum’un o mis havasını içime çekeyim hem de enfes bir kahvaltı yapayım diyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

1.     Çakra Bodrum Köy Kahvaltısı

Çakra Bodrum Köy Kahvaltısı, Çamlık Köyü’nde bulunan ve çam ormanlarının da eşlik ettiği harika bir mekan. Harika bir köy kahvaltısı istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu mekan, 34 çeşit kahvaltılıkla sizleri epey tatmin edecektir.

2.     Kuytu Bahçe

Bitez’de bulunan Kuytu Bahçe, size mandalina ağaçlarının ve bir taş evin yanında eşsiz bir kahvaltı sunuyor. Yaz kış gidilebilen bu mekanda, kışın odun sobasının da içinde olduğu bir alan da bulunuyor. Kahvaltıda kendi bahçelerinden toplayıp yaptıkları mandalin ve ayva reçeli de bulunuyor. Ayrıca mekanın Bodrum usulü su böreği de oldukça seviliyor.

3.     Asmalı Çardak Kahvaltı Evi

Asmalı Çardak Kahvaltı Evi, Yalıkavak’ta Bodrum kahvaltı mekanlarının en popüler olanlarından biridir. Adından da anlaşılacağı üzere asmalı bir çardak altında kahvaltı yapıyorsunuz. Mekanın en beğenilen ürünleri ise Bodrum esintisi tattıran mandalin reçeli ve balkabaklı börek oluyor.

4.     Çıngıllıoğlu

Çıngıllıoğlu’nun Turtgutreis şubesi kahvaltı hizmeti veriyor. Bunu belirtmemizin sebebi ise Çıngıllıoğlu mekanının Bodrum’un ünlü bir peynircisi olmasıdır. Mekanın diğer bazı mekanlar gibi deniz manzarası ya da dağ manzarası bulunmuyor. Ancak lezzetini mutlaka tatmanız gerekiyor.